×

جستجوی کتاب

×

درباره ما

به نام خدا

موزه و کتابخانه دکتر محمدصادق محفوظی، از سالهای بسیار دور با علاقه‌های فردی مدیر محترم آن به جمع‌آوری و تحقیق در نسخه‌های خطی، مجموعه شخصی بسیار نفیسی شد که رفته‌رفته به یکی از موزه‌های گران‌سنگ و منحصربه‌فرد در خاور‌میانه بدل شد. جملگی این آثار خطی نفیس و ارزشمند با زحمات بسیار و هزینه‌های شخصی مدیریت مرکز (و همچنین والد ماجدشان) در طی سالها فراهم‌شده بود. علاوه بر ده ها هزار نسخه خطی نفیس و مهم که در این موزه گرد آمده، کتابخانه بسیار ارزمندی نیز مشتمل بر چندین هزار جلد کتاب چاپی و بیش از 60 هزار جلد کتب چاپ سنگی در این کتابخانه جمع آمده است که به زودی انشاالله ساماندهی و عکسبرداری های لازم آغاز خواهد شد.

در عصر دیجیتال سازی، با هدف ارتقای دانش جامعه ایرانی و امت شریف اسلامی، موزه تصمیم گرفت تا در چند سایت مجزا و تخصصی نسبت به انتشار منابع کتابخانه به صورت دیجیتال اقدام نماید تا هم حضور فیزیکی مراجعین محترم به حداقل برسد و ازطرفی اغتنام وقت محققین محترم و تسهیل در دستیابی به اطلاعات لازم در هر کجای دنیا که باشند، صورت پذیرد.

تمامی سرویس های خدماتی این سایت، همچون سایت مادر (موزه دکتر محفوظی) کاملا رایگان بوده و اهداف عام المنفعه دارد و در راستای کمک به ارتقای سطح مطالعه و آسانی در امور پژوهش محققین که با در دسترس قراردادن منابع لازم بدون هیچ هزینه لازم صورت می پذیرد.

پیشنهاد راه اندازی و بهره برداری و نظارت علمی این سایت در سال 1402 توسط معاونت پژوهشی موزه، آقای دکتر یوسف بیگ باباپور مطرح و عملی گردید و طراحی و راه اندازی سیستم توسط آقای بهزاد قطبی فر صورت پذیرفته است.

امید که مورد قبول اهل فرهنگ قرار گیرد و ما را در این هدف یاری فرمایند.